''' '''

TÁMOP

Intézményünk, hivatkozva a „ 2011. évi CXC. törvény - a nemzeti köznevelésről ” 27. § (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelően

7:30 – 16:00

időpontok között tanulói felügyeletet biztosít a tanulók  intézményben való jogszerű tartózkodásának idejére.

(A jogszabály címére kattintva a jogszabály mai napon hatályos szövege olvasható)

Csengetési rend:

1.óra: 8.10 - 8.55
2.óra: 9.05 - 9.50
3.óra: 10.05 - 10.50
4.óra: 11.00 - 11.45
5.óra: 11.50 - 12.35
6.óra: 12.40 - 13.25
7.óra: 13.30 - 14.15

"...., hogy Te is jól érezd magad!"

• Időben ébredj fel, hogy 7:45- kor már az iskolában legyél!
• Ha 7:30 előtt érkezel, az aulában, vagy a földszinti folyóson tartózkodj!
• Az iskola épületét csak tanári engedéllyel hagyhatod el.
• Amikor megérkezel az iskolába, hangosan köszönj iskolatársaidnak, az iskola dolgozóinak! Ha fiú vagy, az épületbe lépéskor vedd le a sapkádat!
• A második szünet a tízórai ideje. Az ennivalót a tanteremben vagy az ebédlőben fogyaszd el!
• Az udvari szünet alól akkor kaphatsz felmentést, ha előtte testnevelés órád volt.
• A tanítás vége után vár a napközi, a tanulószoba, vagy a délutáni foglalkozás.
• Tartsd be az ebédelési rendet, türelmesen várakozz! Ebédelned csak pedagógus felügyelete mellett lehet. Étkezés előtt moss kezet!
• Az ebédlőből csak olyan gyümölcsöt és süteményt hozhatsz ki, melyet az ebédeltető pedagógus megengedett.
• A délutáni levegőzés ideje alatt az udvaron legyél! Az épületbe csak tanári engedéllyel mehetsz be.
• A tanulási idő délután ¾ 4-ig tart. Uzsonnádat ülve fogyaszd el, szalvétát mindig használj!
• A mobiltelefonodat az iskolába érkezéskor kapcsold ki, s csak akkor kapcsold be ismét, amikor véget értek iskolai foglalkozásaid. De ha úgy gondolod, akár otthon is hagyhatod!
• A folyóson található padokat ne táskatartónak használd!
• Testnevelés óra előtt csak becsöngetéskor mehetsz be az öltözőbe.
• A számítástechnika terembe csak a tanórára szükséges eszközöket viheted be.
• A tanterembe akkor mehettek be, amikor azt az előző osztály már elhagyta.
• Az óraközi szünetek alatt készülj a következő tanórára, beszélgess társaiddal!
• Értéktárgyaidat a tanáriban és a testnevelés szertárban lévő páncélszekrényben helyezheted el.
• A váltócipő nemcsak az épület tisztaságát, lábad kényelmét is szolgálja.
• Padod és környéke mindig tiszta legyen!
• Vigyázz az iskola bútoraira! Ha firkálni szeretnél, egy papír mindig kéznél van.
• Ügyelj a mosdók tisztaságára!
• Jó lenne, ha felső tagozatosként is lenne tisztasági csomagod! (pohár, szappan, törölköző)
• Iskolai ünnepélyeken fehér felsőben és sötét nadrágban vagy aljban jelenj meg!
• Öltözékedet mindig az ápoltság és szerénység jellemezze! A fiatalság a legjobb kozmetikum, melynél többre nincs is szükséged.
• Társaiddal és a felnőttekkel légy mindig kedves, segítőkész, udvarias és tisztelettudó!
• Kerüld a csúnya beszédet és a durvaságot! Hidd el, semmire sem jelent megoldást, és valakit mindig megbántasz vele.
• Óvd saját és mások testi és lelki épségét.
• Nem szép látvány, ha valaki rágógumizik. Te se tedd!
• Étkezz egészségesen! Kerüld az egészségre káros ételeket, innivalókat!
• Vigyázz az udvaron lévő fákra, bokrokra, az épületben lévő növényekre! Jó lenne, ha sokáig zöldellnének még mindenki örömére.
• Légy környezettudatos! Ügyelj arra, hogy minden hulladék a helyére kerüljön! Szorgalmasan gyűjtsd a hasznos anyagot!
• Amit nyugodtan otthon hagyhatsz: MP3, MP4 lejátszó, nagy értékű játékok, bőrfoci, értékes ékszerek,….
• Tartsd tiszteletben társaid holmiját, vigyázz a tantermekben és a folyósokon található tárgyakra!
• Ha olyan tárgyat találtál, ami nem a tied, tanítóidnak vagy a tanári szobában add le!
• Ha bármilyen rendkívüli eseményt észlelsz, azonnal szólj a hozzád legközelebb tartózkodó felnőttnek!
• Ismerd meg iskolánk múltját, ápold hagyományait!Jó ötleteidet, kezdeményezéseidet oszd meg tanáraiddal, társaiddal!
• Az iskola egész közösségével együttműködve tégy azért, hogy napjaink kellemes légkörben, jókedvben, biztonságban teljenek!
• Őrizd meg az intézmény értékeit, környezetének rendjét, eszközeinek, felszerelésének épségét, s rongálás helyett munkáddal, ötleteiddel segítsd elő második otthonunk még szebbé tételét!

Bánt valami? Fáj valami?
Kérdezz, vagy javasolj!
Van olyan gondod, panaszod, problémád,
amelynek megoldása vagy orvoslása fontos Neked?
Érdeklődj, gondolkodj, szólj!